понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 100
home Вести

Променливо облачно време, се очекува дожд

Променливо облачно време, се очекува дожд

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, а претпладне, претежно во јужните и југозападните делови, се очекуваат и локални врнежи од дожд.

Температурите ќе се движат меѓу 4 и 18 степени.

Во Скопје променливо облачно со температура од 5 до 17 степени.

loading...