среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Променливо облачно време, од вечер дожд

Променливо облачно време, од вечер дожд

Времето во земјава ќе биде променливо облачно. Кон крајот на денот и во текот на ноќта со врнежи од дожд, претежно во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од четири 11 степени, а дневната температура ќе се движи од 14 до 23 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе достигне до осум степени, а дневната температура до 21 степени.

Во следните денови времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. На места ќе биде нестабилно со поинтензивни врнежи и ретки грмежи.

Најнови вести

Коронавирус