четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 195
home Вести

Променливо облачно со слаб снег, ќе дува северен ветер од над 60 км/ч

Променливо облачно со слаб снег, ќе дува северен ветер од над 60 км/ч

Претпладне променливо облачно со повремен слаб снег, а во текот на денот облачноста ќе се намалува. На повеќе места ќе дува засилен, повремено силен северен ветер (над 60 км/час). Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 3, а максималната ќе достигне од 1 до 8 степени.

Во Скопје, претпладне променливо облачно со повремен слаб снег, вo текот на денот облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен северен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне до 5 степени.

Во недела и понеделник ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а нов влажен бран со врнежи од дожд и снег се очекува во вторник.

Најнови вести

Коронавирус