среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 125
home Вести

Променливо облачно, наместа пороен дожд и засилен ветер

Променливо облачно, наместа пороен дожд и засилен ветер

Времето во земјата денеска ќе биде променливо облачно. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Стабилизирање на времето се најавува од среда.

Утринската температура ќе се движи од седум до 14 степени, дневната од 15 до 26 степени. Во Скопје температурата ќе се движи од 12 до 24 степени.

Најнови вести

Коронавирус