петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 127
Во живо

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Натпартиски протест во Куманово за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Вести

Променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд

Утринската температура ќе достигне до 16, а дневната  температура до 30 степени. 
Променливо облачно, наместа нестабилно со пороен дожд

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во текот на денот на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи. Доцна попладне времето ќе се стабилизира. УВ индексот ќе изнесува 7.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а дневната температура од 20 до 32 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно, во текот на денот на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи. Доцна попладне времето ќе се стабилизира.

Утринската температура ќе достигне до 16, а дневната  температура до 30 степени.

Во четврток, како и во петок преку денот ќе има изолирана појава на нестабилност, претежно во планинските подрачја. Во петок кон крајот на денот и во сабота ќе има поизразена нестабилност, на места со пообилен пороен дожд, засилен ветер и услови за појава на град.

Коронавирус