недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 42
home Вести

Променливо облачно и топло време до 25 степени

Променливо облачно и топло време до 25 степени

Времето во Македонија претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 19 до 25 степени.

Во Скопје претпладне умерено облачно, попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер.

Утринската температура ќе достигне до 10, а дневната температура до 24 степени.

Во наредните денови во поголем дел од земјава времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а услови за изолирана појава на краткотраен дожд ќе има во западните делови. Поголемо наоблачување со локален дожд ќе има за време на викендот и во почеток на наредната седмица.

Најнови вести