понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 131
home Вести

Променливо облачно и нестабилно време со локални врнежи од дожд

Променливо облачно и нестабилно време со локални врнежи од дожд

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд проследени со грмежи и засилен ветер, особено во источните делови.Повеќе сончеви периоди ќе има во западните делови.

Утринската температура ќе се движи од три до 10 степени, а дневната температура од 10 до 22 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд проследени со грмежи и засилен ветер, особено во источните делови.

Утринската температура ќе достигне до осум, а дневната температура до 18 степени.

Во четврток ќе настапи преодно стабилизирање, а потоа следува период во кој ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со локални врнежи од дожд, повремено поинтензивни и претежно во попладневните часови.

Коронавирус