среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 152
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

„Промените се случуваат, секогаш со народот“ во Општина Гевгелија

„Промените се случуваат, секогаш со народот“ во Општина Гевгелија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски заедно со градоначалникот на општина Гевгелија, Андон Сарамандов ќе присуствуваат на примање на донација за Пожарната во Гевгелија.

Настанот, информираат од партијата, е во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“.

Коронавирус