четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 37
home Вести

„Промените се случуваат, секогаш со народот“ денеска во Општина Битола

„Промените се случуваат, секогаш со народот“ денеска во Општина Битола

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во рамки на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, ќе ја посети Општина Битола.

Како што најавуваат од партијата во 16 часот пред Саат-кулата, изјава за медиуми ќе дадат Муцунски и Тони Коњановски, градоначалник на општина Битола.

Коронавирус