петок, 14. мај 2021. Вести денес: 0
home Вести

Променет сообраќаен режим на патот Групчин – Тетово

Променет сообраќаен режим на патот Групчин – Тетово

Променет сообраќаен режим денеска ќе има на магистралниот пат Групчин – Тетово, кај наплатната станица Желино.

Авто мото сојузот на Македонија информира дека промената на режимот на сообраќај е поради поставување на индуктивни јами на патот.

Променетиот сообраќаен режим ќе важи само еден ден.

Коронавирус