понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 68
home Вести

Променет сообраќаен режим- АМСМ со важна вест за возачите

Променет сообраќаен режим- АМСМ со важна вест за возачите

Поради градежни активности на автопатот А2 денеска на патниот правец Гостивар-Маврово ќе има променет режим на сообраќај, информираат од АМСМ.

– Виадукт трејд ДООЕЛ известува дека на ден 18.06.2019 година ќе се започне со изведување градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат А2, патен правец Гостивар-Маврово, за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај, се наведува во соопштението од АМСМ.

Коронавирус