недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 247
home Вести

Променет режим на сообраќај на регионален пат Неготино-Демир Капија

Променет режим на сообраќај на регионален пат Неготино-Демир Капија

Променет режим на сообраќај денеска ќе има на регионален пат Неготино – Демир Капија.

– Виадукт трејд- ДООЕЛ денеска ќе започне со изведување градежни активности при поставување на индуктивни јамки на Регионален пат 1102 Неготино-Демир Капија, во времетраење од еден ден, за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај, информираат од АМСМ.

Локални избори 2021