сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Променет режим на сообраќај на патните правци Струга – Дебар и Охрид – Свети Наум

Променет режим на сообраќај на патните правци Струга – Дебар и Охрид – Свети Наум

Поради изведување градежни активности за подобрување на црната точка кај населеното место Враништа од денеска се воведува седумдневен променет режим на сообраќај на регионалниот пат Р1201, делница Струга – Дебар, инфомрира АМСМ.

Оттаму посочуваат дека од „Виадукт Трејд“ – Гостивар добиле известување дека од денеска ќе се започне и со изведување градежни активности за подобрување на црна точка на дел од регионалниот пат Р1301, делница Охрид – Свети Наум, во времетраење од седум дена, за што ќе се изврши промена на режимот на сообраќај

Коронавирус