вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Променет режим на сообраќај на делницата Демир Капија – Миравци

Променет режим на сообраќај на делницата Демир Капија – Миравци

На автопатот А1, делница Демир Капија – Миравци од денеска до 8-ми овој месец во период од 08:00 до 17:00 часот ќе биде воведен променет режим на сообраќај.

Причина за променетиот режим на сообраќај се изведување градежни работи при поставување индуктивни јамки за броење возила.

Локални избори 2021