понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 153
home Вести

Променет режим на сообраќај кај патарината Глумово

Променет режим на сообраќај кај патарината Глумово

Режимот на сообраќај на автопатот Скопје – Тетово кај наплатната станица Глумово – Скопје ќе биде променет од денеска до 17. месецов поради работа на пат, соопшти АМСМ.

Промената на режимот на сообраќај е поради изведување градежни активности при поставување индуктивни јамки на тој дел од автопатот.

Локални избори 2021