четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 54
home Вести

Промена во временската прогноза: Доаѓаат студени денови

Промена во временската прогноза: Доаѓаат студени денови

Од утре до четврток нашето подрачје ќе биде под влијание на значително постудена воздушна маса, времето ќе биде променливо облачно и значително посвежо. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.

Дневните температури ќе опаднат за околу 10 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Утре и задутре ќе има повремен локален дожд. Од четврток и утринските температури ќе бидат особено ниски, на некои повисоки места може да се спуштат и до 0 степени. Од петок ќе има пораст на дневните температури, информираат од УХМР.

Локални избори 2021