среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 64
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

Прогноза до крајот на 2018: Метеоролозите откриваат дали ќе има снег за Нова Година

Прогноза до крајот на 2018: Метеоролозите откриваат дали ќе има снег за Нова Година

Во Македонија вее снег во повеќе градови, а температурите драстично опаднаа. Познатата метео апликација Accuweather со детална прогноза за наредниот месец и почетокот на наредната 2019 година.

Особено на повисоките места и на планините се очекува да се формира и снежна покривка, тенка снежна покривка можна е и во некои од населените места.

Температурите на воздухот многу ќе опаднат и настудено ќе биде во четврток кога максимумот на температурите ќе се искачува во интервалот од -2 до 7 степени, во петок наутро ќе биде многу студено со минимални температури насекаде минусни и ќе се спуштаат во интервалот од -10 до 0 степени.