сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 82
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Прогласена е епидемија на морбили и во Гевгелија

Прогласена е епидемија на морбили и во Гевгелија

Бројот на заболени на морбили расте, а покрај Скопје, Куманово и Тетово прогласена е епидемија и во Гевгелија, комисијата за заразни болести е во постојана комуникација и се аналиизраат бројките во секој град поединечно, вели министерот за здравство Венко Филипче.

Засега нема најава за прогласување на епидемија на државно ниво.

Коронавирус