среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 136
home Вести

Професорот Томовски од ПМФ и член на СДСМ: Затвор за Бучко, а не нова функција

Професорот Томовски од ПМФ и член на СДСМ: Затвор за Бучко, а не нова функција

Професорот од ПМФ и долгогодишниот член на СДСМ од Аеродром, Живорад Томовски на својот Фејсбук профил сподели статус во кој напиша дека место дадената функција на Владо Бучковски за специјален претставник на македонската Влада за Бугарија, тој треба да оди во затвор.

– Некои нови дечки си играат држава, пишува професорот Томовски.

Коронавирус