вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 186
home Вести

Професорот Јамандиев со повик до учениците и родителите утре да дојдат на протест

Професорот Јамандиев со повик до учениците и родителите утре да дојдат на протест

Предложениот Закон за учебници предизвика големо негодување кај наставниците, родителите, учениците и целата јавност.

Затоа во сабота во 12 часот пред општина Охрид ќе се одржи мирен протест да се слушне гласот против сите нелогични реформи во образованието. Ве поканувам да излеземе сите заедно во интерес на нашите деца и нивна здрава иднина, напиша на својот Фб профил професорот Наум Јамандиев.

ЕУРО 2020

Македонија