вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 34
home Вести

Професор Новковски: Апстиненција, најлогичен избор за референдумот

Професор Новковски: Апстиненција, најлогичен избор за референдумот

Професорот Ненад Новковски отвореше ја критикуваше претходната Влада и беше дел од Шарената револуција, на социјалните мрежи јасно го споделува својот став ококу претстојниот референдум.

Новковски смета дека апстиненција е најлогичниот избор за референдумот, а неговото објаснување може да го прочитате во продолжение.

-Референдумското прашање е така постравено што најлогичен избор е апстиненција. Имено, најголемиот дел од граѓаните се за ЕУ и НАТО, а против договорот. Значи не можат да гласаат за (зашто се против договорот), а не можат ни против (затоа што не се против НАТО и ЕУ), пишува на социјалните мрежи професорот Новковски.

Коронавирус