петок, 14. мај 2021. Вести денес: 0
home Вести

Проф. Вујовиќ за Царовска: Фашистичко однесување, злосторство врз деца, станувате монструми

Проф. Вујовиќ за Царовска: Фашистичко однесување, злосторство врз деца, станувате монструми

Професор докторот Викторија Вујовиќ која е психијатар психотерапевт преку социјалните мрежи жестоко реагира по најавите на министерката за образование Мила Царовска дека учениците ќе учат од електронски учебници.

-Доколку ги оставите децата и адолесцентите без учебници…пројавувате фашистичко однесување…експеримент врз деца, злочин врз деца налик на Аушвиц. Кој ви го дава тоа право. Станувате монструми, пишува професорката на Фејсбук.

 

Коронавирус