понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 180
home Вести

Проф. д-р Даниловски за Канал 5: Изборот е или вирус, или вакцина, трето нема

Проф. д-р Даниловски за Канал 5: Изборот е или вирус, или вакцина, трето нема

Начинот на добивање на вакцините против коронавирусот на „Фајзер“ и „Модерна“ е според најнова технологија и тие се безбедни, вели за Канал 5 проф. д-р Драган Даниловски.

Според него, заразата е неизбежна поради распостранетоста на вирусот, па вакцинацијата за ранливите групи е клучна.

-Изборот е или вирус, или вакцина, трето нема, вели професор Даниловски.

Целиот разговор на Сања Трајковска Ставров со професор доктор Даниловски гледајте го во вестите во 18 часот.

Најнови вести

Коронавирус