сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 73
home Вести

Продолжуваат масовните вработувања во државните институции— 160 нови вработувања во Царинската управа

Продолжуваат масовните вработувања во државните институции— 160 нови вработувања во Царинската управа

Продолжуваат масовните вработувања во државните институции. 160 нови вработувања во Царинската управа за неполни три месеци.

СДСМ додека беше опозиција постојано обвинуваше за партиски вработувања и гломазност на администрацијата и останатите институции. Ветуваа редуцирање на вработените и целосна департизација, но откако дојдоа на власт го работат токму спротивното.

Локални избори 2021