понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 41
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Продолжува потрагата по исчезнатото лице на Пелистер

Продолжува потрагата по исчезнатото лице на Пелистер

Тимот на Дирекцијата за заштита и спасување за спасување од планина, од рано изутринава ја продолжи потрагата по лицето на планината Пелистер, кое се води како исчезнато од 13 мај 2020 година.

Од Дирекцијата информираат дека тимот е надополнет со уште неколку членови, а по кратка координација со припадниците од МВР-СВР Битола и вклучување на две кучиња трагачи и помош од воздух со два дрона продолжиле со пребарување на теренот и потрагата по исчезнатото лице.

Дирекцијата за заштита и спасување е во постојана комуникација со тимот на терен и со МВР за навремено добивање на информации и информирање на јавноста.

Парламентарни избори 2020