четврток, 13. август 2020. Вести денес: 159
home Вести

Продолжува кампањата: ВМРО-ДПМНЕ во Василево и Босилово, СДСМ во Штип и Ѓорче

Продолжува кампањата: ВМРО-ДПМНЕ во Василево и Босилово, СДСМ во Штип и Ѓорче

Правда за сите, администрација по европски стандарди, сигурност, просперитет, борба против корупцијата и криминалот, обнова на правосудството, подобар живот за младите, реформи во образованието, ова синоќа им го ветија политичките партии на граѓаните во рамки на предизборната кампања за предвремените парламентарни избори на 15 јули.

Партиите своите изборни програми и денеска ќе ги претстават на средби со граѓаните, согласно здравствените протоколи. СДСМ и Коалицијата „Можеме“ се во Штип и Ѓорче Петров, а ВМРО-ДПМНЕ и коалцијата за „Обнова на Македонија“ ќе ги посетат општините Василево, Босилово и Ново Село.

Коронавирус