среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Продолжува кампањата „Разговори за Обнова на Македонија- Проблеми, решенија и програма“, Мицкоски во Драчево

Продолжува кампањата „Разговори за Обнова на Македонија- Проблеми, решенија и програма“, Мицкоски во Драчево

Пред платото на МК ВМРО-ДПМНЕ Драчево, Општина Кисела Вода денеска во 14:30 часот ќе продолжи кампањата „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“.

На настанот ќе присуствува и ќе има свое обраќање пред граѓаните, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Коронавирус