сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 86
home Вести

Продолжен е притворот за актерката Силвија Стојановска

Продолжен е притворот за актерката Силвија Стојановска

Актерката Силвија Стојановска останува во притвор. Судот одлучи Стојановска да остане во домашен притвор до 16 февруари, кога повторноќе се одлучува за мерката.

Познатата актерка беше приведена на 19 декември поради сомневање дека е вмешана во шверц на кокаин, во акција која беше меѓународна, а дрогата беше запленета во Шпанија.

Освен Стојановска беше приведен и нејзиниот партнер,а самата се сомничи дека била помагач.во шверцот на 700 килограми дрога од Колумбија.

Коронавирус