петок, 31. март 2023. Вести денес: 136
home Вести

Приведена Катица Јанева?

Приведена Катица Јанева?

Голем број полицајци попладнево го опколија домот во Козле на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Пред малку, специјалната обинителка која вчера даваше исказ пред Обвинителството за случајот „Рекет“, сама и без лисици влезе во едно од полициските возила.

Јанева, најверојатно ќе биде изведена пред судија на претходна пастапка која треба да одлучи дали ќе одреди притвор или не.