вторник, 22. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Приведен владиката Петар, човекот кој го осуди договорот со Бугарија

Приведен владиката Петар, човекот кој го осуди договорот со Бугарија

Владиката преспанско-пелагонсиски Петар е задржан на скопскиот аеродром по барање на финансиска полиција, дознава неофицијално „Фокус“ од добро упатени извори.

Од МПЦ ја потврдуваат информацијата, но немаат информација дали е вистина и чекаат официјална потврда од МВР.

Владиката Петар попладнево тргнал на пат за Австралија каде што од страна на полицијата е приведен и однесен на информативен разговор.

Коронавирус