петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 46
home Вести

Приведен учесник во протестот пред Собрание

Приведен учесник во протестот пред Собрание

Дваесет и седумгодишниот Д.Г. од Скопје е приведен синоќа околу 20:45 пред Собранието на Република Македонија.

МВР информира дека од страна на полициски службеници при преглед на Д.Г.(27) од Скопје се пронајдени пендрак и камења.

По ова тој е приведен во Полициска станица Центар за понатамошна постапка.

Најнови вести