понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 146
home Вести

Приведен скопјанец баран со потерница

Приведен скопјанец баран со потерница

На 07.06.2021 во 14.20 часот, полициски службеници од СВР Скопје го привеле С.Р.(32) од Скопје затоа тоа што со потерница бил баран за доиздржување на казна затвор во траење од една година за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

Тој бил спороведен до Казнено-поправната установа – Затвор Скопје.

loading...