среда, 8. јули 2020. Вести денес: 259
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Вести

Притворено лице во затворот во Шутка е позитивно на коронавирусот, шверцувал мигранти

Притворено лице во затворот во Шутка е позитивно на коронавирусот, шверцувал мигранти

Вчера е притворено лице за шверц на мигранти во истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари кое било позитивно на коронавирусот, дознава Нетпрес.мк од свои извори.

Информацијата ја потврди директорот на затворот „Скопје“ Есад Рахиќ кој рече дека лицето веднаш било изолирано, за да не бидат загрозени вработените и притворените лица, затоа што тоа е затворен систем.

Рахиќ истакна дека денеска лицето ќе биде препратено во соодветните институции за негов понатамошен третман, иако нема изразени симптоми на Ковид-19.

Веднаш е направена дезинфекција на просториите во затворот.

Парламентарни избори 2020