сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 23
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Притвореникот во Шутка кој починал, имал позитивен тест на коронавирус

Притвореникот во Шутка кој починал, имал позитивен тест на коронавирус

Притвореникот кој вчера рано утрото беше најден починат во затворот во Шутка, имал позитивен тест на коронавирус по направената обдукција, потврди министерот Филипче.

„Притвореникот во затворот Шутка, кој починал од срцен удар, бил примен на 8-ми минатиот месец. Но, на обдукцијата тој е позитивен на вирусот. Сега се прават епидемиолошки анкети на сите кои биле во контакт со него, ќе се превземат соодветни мерки. Штом имаме информации ќе ја информираме јавноста“, рече Филипче.

Коронавирус