вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 138
home Вести

Притисок врз професори за штрајкот на матурантите

Притисок врз професори за штрајкот на матурантите

Се врши притисок врз професорите за штрајкот на матурантите кои што ја бојкотираат наставата, бидејќи Мон не ги исполнува нивните барања за намалување на предметите од матура.

До нашата редакција пристигна сведоштво на профосор кој што е под притисок од страна на претпоставените, а истото можете да го прочитате во продолжение:

ЕУРО 2020

Македонија