среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 39
home Вести

Присутните на Мечкин Камен скандираа: „Северна, Северна“! (ВИДЕО)

Присутните на Мечкин Камен скандираа: „Северна, Северна“! (ВИДЕО)

На Мечкин Камен се чествуваше денес големиот македонски празник Илинден.

Владината делегација која го одбележа таму овој ден, ја предводеше премиерот Зоран Заев.

Граѓаните кои беа собрани на Мечкин Камен скандираа „Северна, Северна“…

Како изгледаше тоа, погледнете во продолжение:

Коронавирус