сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 49
home Вести

Пристигнаа вакцините од Астра Зенека на скопскиот аеродром

Пристигнаа вакцините од Астра Зенека на скопскиот аеродром

Вечерва пристигнаа 38.400 вакцини од производителот Астра Зенека кои ги обезбедивме преку Ковакс механизмот. Вакцините ќе бидат наменети за ревакцинација и вакцинација на граѓани над 60 години. Количините постојано се надополнуваат, пријавете се на vakcinacija.mk, напиша на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче.

Најнови вести

Коронавирус