сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 69
home Вести

ПРИСТИГНА ПРВИОТ СНЕГ ВО МАКЕДОНИЈА- Овој ски центар утрово забели во сиот свој сјај (ФОТО)

ПРИСТИГНА ПРВИОТ СНЕГ ВО МАКЕДОНИЈА- Овој ски центар утрово забели во сиот свој сјај (ФОТО)

Снегот освен во соседна Србија и ски центарот Копаоник, пристигна и во нашата земја.

Имено утрово забели ски центарот Попова Шапка, а Шар планина заблеска во сиот свој сјај.

Снегот таму се спуштил и до 1800 метри надморска височина, а најниската температура достигнала 0,3 степени.

Сепак снегот ќе се задржи кратко, бидејќи според метеоролозите повторно ни доаѓаат топлите денови, особено за време на викендот.

Локални избори 2021