среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 28
home Вести

Припадник на „Тигрите“ ранет во касарната „Илинден“

Припадник на „Тигрите“ ранет во касарната „Илинден“

Припадник на единица за специјални задачи „Тигар“ е повреден од истрел на огнено оруже попладнево во касарната „Илинден“.

Инцидентот се случил по вежбовни активности кога неколкумина полициски специјалци го чистеле своето отужје.

„Околу 15 часот пријавено е дека во касарната „Илинден“ полицискиот службеник З.М. при подготовка на оружјето за чистење го погодил полицискиот службеник Ц.А. кој бил во истата просторија. Ц.А. е префрлен во Клинички центар“, посочија од МВР за „Нетпрес“.

Коронавирус