вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 58
home Вести

Припадник на МВР си поднесе отказ поради новото име на државата

Припадник на МВР си поднесе отказ поради новото име на државата

Сашо Житошански, припадник на Министерството за внатрешни работи на 25 минатиот месец си поднесе отказ поради како што вика му смета новото име на нашата држава. Еве што напиша Сашо на својот Фејсбук профил.

Коронавирус