недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 73
home Вести

Пријавата за бомба во МНТ била лажна, информираат од МВР

Пријавата за бомба во МНТ била лажна, информираат од МВР

МВР информира дека пријавата за бомба во Македонскиот народен театар била лажна.

-МВР ги направи потребните проверки и утврдено е дека пријавата за напад е лажна. Се преземаат мерки за утврдување на пријавата и преземање на соодветни мерки и санкции против личноста која лажно пријавила. Им благодариме на граѓаните за трпението, и на медиумите за професионалниот однос кон ситуацијата, информираат од МВР.

Најнови вести