вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Прифатено обвинението за „Рекет“

Прифатено обвинението за „Рекет“

На Бојан Јовановски и Катица Јанева и дефинитивно ќе им се суди.

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција, постапувајќи по приговорите на обвинителниот акт донесе решени со кое  приговорите на осомничените се одбиваат како неосновани, а обвинителниот акт се одобрува во целост.

Против ова решение, согласно одредбите не се дозволува право на жалба.

 

Коронавирус