сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 107
home Вести

Презакажана комисиската седница за Законот за Јавно обвинителство

Презакажана комисиската седница за Законот за Јавно обвинителство

Седницата на собраниската Комисијата за европски прашања на која на дневен ред се Законот за јавното обвинителство и Законот за изменување и дополнување на Советот на јавни обвинители на Република Македонија е презакажана за 13 часот.

Претседателот на комисијата, Артан Груби претходно ја закажа седницата за во 10 часот, но истата е одложена за три часа.

Коронавирус