четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Превртен камион го блокира сообраќајот на патот Крупиште-Пробиштип

Превртен камион го блокира сообраќајот на патот Крупиште-Пробиштип
илустрација

На магистралниот пат село Крупиште – Пробиштип изутрина се преврте камион и целосно го блокира сообраќајот.

Во тек е извлекување на превртеното возило, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ)

Најнови вести

Коронавирус