понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 178
home Вести

Претставници на институтот „Сариса“ положија свежо цвеќе пред споменикот на основачите на ВМРО

Претставници на институтот „Сариса“ положија свежо цвеќе пред споменикот на основачите на ВМРО

Делегација на Институт за конзервативни политики предводена од директорот м-р Сашо Марковски по повод денешниот голем македонски празник, положи свежо цвеќе на споменикот на основачите на ВМРО.

Нека ни е честит Денот на македонската револуционерна борба, 23ти Октомври!, велат во нивнта Фејсбук објава.

Инаку, институтот за конзервативни политики САРИСА е политички институт чија цел е промоција на конзервативни вредности во Република Македонија и креирање и развој на конзервативни политики.

Институтот врши истражувања и анализи, организира обуки и конференции и одржува јавни расправи и дебати, во насока на приближување и елаборација на конзервативната мисла во Република Македонија.

💠 Делегација на Институт за конзервативни политики / Institute for conservative politics, предводена од директорот м-р…

Gepostet von Институт за конзервативни политики / Institute for conservative politics am Freitag, 23. Oktober 2020

Коронавирус