сабота, 19. септември 2020. Вести денес: 85
home Вести

Претседателот Пендаровски ги прими членовите на новиот состав на Владата

Претседателот Пендаровски ги прими членовите на новиот состав на Владата

Претседателот Стево Пендаровски, денеска ги прими членовите на новиот состав на преодната Влада за спроведување на избори на пратеници.

Пендаровски го честиташе изборот на новиот владин состав и изрази очекување во овие историски моменти за нашата држава, кога треба да се заокружи полноправното членство во НАТО и да се одреди датум за почеток на пристапните преговори со Европската унија, да го потврдиме демократскиот капацитет на Македонија и да се спроведат предвремените парламентарни избори во фер и демократска атмосфера.

Коронавирус