четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 154
home Вести

Претседателот на Уставниот суд на средба со американската амбасадорка

Претседателот на Уставниот суд на средба со американската амбасадорка

Претседателот на Уставниот суд на Република Македонија, Сали Мурати денеска ќе има средба со американската амбасадорка во земјава, Кејт Мари Бернс.

Од назначувањето за претседател на Уставниот суд, Мурати досега се сретна со евроамбасадорот Самуел Жбогар, како и со амбасадорите на Франција, Германија и Турција, Кристијан Тимоние, Томас Герберих и Хасан Мехмет Секизќок.

Коронавирус