среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Претседателот на судот во Штип му забрани на портпаролот да дава изјави за Игор Спасов

Претседателот на судот во Штип му забрани на портпаролот да дава изјави за Игор Спасов

Молк во штипскиот суд кој дозволи осудениот Игор Спасов да го напушти затворот и да користи боледување од една година и два месеца.

Портпаролот на судот, Јулијана Неткова, за Сител рече дека денеска новоизбраниот претседател на судот во Штип, Ѓорѓи Андонов, забранил да се даваат изјави за случајот. Судот во текот на денот ќе издал соопштение на својата интернет страница, вели Неткова, пренесува Сител.

Коронавирус