среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Претседателот на Државниот Збор на Словенија во посета на Македонија

Претседателот на Државниот Збор на Словенија во посета на Македонија

Претседателот на Државниот Збор на Словенија, Дејан Жидан денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија.

Жидан, како што е најавено, ќе се сретне со претседателот на македонското Собрание Талат Џафери по што се предвидени изјави. 

Коронавирус