вторник, 21. март 2023. Вести денес: 99
home Вести

Претседателот на црногорскиот Парламент Бечиќ во посета на Скопје

Претседателот на црногорскиот Парламент Бечиќ во посета на Скопје

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска ќе биде домаќин на црногорскиот колега Алекса Бечиќ.

Џафери и Бечиќ ќе остварат билатерална средба, а ќе се обратат и на регионалната конференција на тема „Подобрување на дијалогот меѓу парламентите и новинарите од Западен Балкан”.

Црногорската делегација, превдодена од Бечиќ, ќе има средба и со претседателката на пратеничката група на Собранието за соработка со Парламентот на Црна Гора, Дафина Стојаноска и со нејзините членови.

loading...